11-А клас | 9-В клас |
11-Б клас | 9-Г клас |
11-В клас | 8-А клас |
11-Г клас | 8-Б клас |
11-Д клас | 8-В клас |
10-А клас | 7-А клас |
10-Б клас | 7-Б клас |
10-В клас | 7-В клас |
10-Г клас | 6-А клас |
10-Д клас | 6-Б клас |
10-Є клас | 6-В клас |
9-А клас | 5-А клас |
9-Б клас | 5-Б клас |
5-В клас | |
4-А клас | 4-В клас |
4-Б клас | 4-Г клас |
|
|
АРХІВ |
ВИХОВНА РОБОТА
|
ПРАВИЛА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
Ці прості правила допоможуть вам бути завжди у формі і зберегти своє здоров'я. 1. Рухайтеся якомога більше. Рух — це життя! Частіше ходіть пішки: ходьба активізує кровообіг. Кілька разів за день потягуйтеся всім тілом, напружуючи м'язи спини і ніг. Намагайтеся здійснювати піші прогулянки. 2. Необхідна умова гарного фізичного стану — правильне, глибоке і спокійне дихання. Частіше провітрюйте приміщення, в якому ви знаходитеся. Бажано залишати кватирку відкритою на всю ніч: свіже повітря потрібне не лише вашим легеням, а й вашій шкірі. 3. Приділяйте більше уваги поставі. Втома часто буває наслідком неправильної постави. Сутулість спини призводить до того, що легені виявляються затиснутими, зменшується об'єм повітря під час вдиху. Від недостачі кисню м'язи втомлюються набагато швидше. Звичка низько нахиляти голову до столу під час роботи створює додаткове навантаження на м'язи спини і є причиною головного болю. 4. Боріться з утомою! Всядьтеся зручніше на стільці, заплющте очі і розслабте тіло. Посидьте так декілька хвилин. Це допоможе відновити сили. Якщо ви прийшли додому після важкого робочого дня дуже втомлені, відновити сили допоможе наступний спосіб: ляжте на килимок на підлозі або на жорсткий диван, заплющте очі й розслабте м'язи. Намагайтеся ні про що не думати й зосередьте увагу на м'язах тіла. Уявіть, що вони отримали повний відпочинок. Через 5—6 хвилин можете вставати. 5. Нормальна тривалість сну для людини — 7—8 годин. Якщо ви спите менше, виникає хронічна втома, яка призводить до зниження настрою працездатності. 6. Неправильне харчування також може привести до перевтоми. Прагнучи схуднути, багато хто піддає організм хронічному голодуванню. А він «метаться» стомлюваністю. Така «дієта» недопустима. Організм повинен отримувати всі необхідні елементи. Тому, вибираючи дієту, порадьтеся з лікарем або ставтеся до цього питання розважливо. Наприклад, обмежте кількість солодкого і мучного у вашому щоденному раціоні. Пийте більше чистої води (не менше літра в день). Вживайте більше їжі, що містить клітковину і цілісні зерна, і менше — їжу, котра містить цукор і приготована з пшеничного борошна. Не забувайте про овочі і фрукти. Готуйте їжу на рослинній олії, зменшуйте вживання тваринного жиру.
Профілактика педикульозу
Педикульоз (від лат. pediculus «воша»), або вошивість — паразитарне захворювання шкіри та волосся. На людині може паразитувати головна воша (Pediculus Humanus Capitis), платяна воша (Pediculus Humanus Corporis) та лобкова воша (Phtyrus Pubis). Відповідно до цього розрізняють педикульоз головной, платяний та лобковый. Може також виникати змішаний педикульоз, (наприклад, одночасно головний та платяний). Хворіють ним всі прошарки населення та вікові групи. Заразитися можна у школі, дитячому садку, таборі, у сім’ї і в тих місцях, де велике скупчення людей. Воші плавають у воді, тому заразитися на педикульоз можна й у басейні. Головними вошами можна заразитися через головний убір, гребінець, постільну чи натільну білизну. Найчастіша локалізація - скроні, потилична та інші ділянки голови. Волосся може злипатися, утворюється неприємний запах. Виникає сверблячка, розчухи, вторинна інфекція. Одежна вошивість спричиняється платяними вошами. Вони знаходяться в складках і швах одягу й тому перебираються на тіло частіше на плечах, верхній частині спини, підкрильцьових ямках, пахових складках. На тілі проявляється сверблячою висипкою, вторинною піодермією, лущенням. В місцях ураження тривалий час залишаються гіперпігментовані плями. Цей вид педикульозу зустрічається під час масових міграцій населення, воєнних дій. Платині та головні воші - основні переносники збудника сипного тифу. Людина заражається ним при потраплянні виділень зараженої воші в кров в місцях розчісування після укусу комахи або при її роздавлюванні на місці укусу. Лобкова вошивість належить до інфекцій, що передаються статевим шляхом. Сексуальна активність досить висока, особливо у молоді. Тому цією формою педикульозу найчастіше хворіє саме вона. Воші паразитують на волоссі лобкової ділянки, нижньої частини живота, стегон, під пахвами, на грудях і навіть бороді. У дітей вони можуть знаходитись у бровах, на потилиці. На місці укусів з’являються сірі або голубі плями діаметром до 1 см. Сверблячка помірна. Розпізнати педикульоз можна за скаргами, а також знайшовши живу вошу, хоча помітити її дуже складно: розміри воші не перевищують 2 мм. Крім того, вона дуже рухлива. Легше знайти яйця вошей - гниди. На відміну від лупи, що легко злітає з волосся, гниди тримаються міцно: вони прикріпляються до коренів волосся за допомогою клейкого секрету, який виділяє самка воші. Лікування сьогодні безпроблемне. Нові лікарські засоби високоефективні і зручні у застосуванні. Це-20% водно-мильна емульсія бензил-бензоату, нітіфор, педілін, аерозолі «Пара плюс», «Спрей-пакс» тощо. Один з цих засобів наноситься на уражену поверхню, потім змивається шампунем через певний час. Мертві гниди видаляють шляхом вичісування густим гребінцем.
Профілактика
Якщо вошивість розповсюджена в оточенні хворого - це обробка всіх текстильних виробів, якими користувалася заражена людина - подушки, матраци, головні убори, одяг, гребінці. Для обробки використовують препарат «Пара-плюс», можливі прасування. Білизну та одяг, на яких виявили вошей, кип’ятять в 2% розчині кальцинованої соди протягом 15 хвилин, а потім прасують з обох сторін, звертаючи особливу увагу на шви, складки, пояси та інше. Запобігання педикульозу - це щотижневе миття голови та тіла гарячою водою з милом (в бані, у ванні, під душем). Це щотижнева зміна постільної білизни; регулярна зміна натільної та її прання, а також постільної білизни з кип’ятінням та наступним прасуванням гарячою праскою. Це також повна заборона використання чужої білизни, одягу, гребінців тощо, постільних речей, постійний контроль за станом голови, чистотою білизни та одягу дітей і підлітків. В організованих колективах варто проводити профілактичні огляди. Лікування вошивості призначає лікар міського шкірно-венерологічного диспансеру, що знаходиться на вул. Саксаганського, 72, або районного шкірно-венерологічного диспансеру. В ліквідації вошивості важливу роль відіграє нетерпиме ставлення до неї, активна позиція кожної людини, особливо батьків, прищеплення дітям гігієнічних навичок в сім’ї тощо. Кір
Що таке кір?
Кір була відома за кілька століть до нашої ери. Збудником її є вірус. Для розповсюдження захворювання необхідні три умови, а саме: хворий на кір (джерело інфекції), певний механізм передачі вірусу та сприйнятливі до захворювання організм. Особливу роль у поширенні цієї інфекції відіграють хворі з нетиповими формами кору, тобто, коли клініка хвороби слабо виражена чи її не можна розпізнати, оскільки вона більше нагадує інші захворювання. Тоді такі пацієнти НЕ ізолюються вчасно. В останні два дні перед появою будь-яких клінічних ознак хвороби, протягом катаральна періоду та періоду висипки (докладніше періоди кору ми розглянемо нижче), хворий на кір виділяє вірус. Він потрапляє в навколишнє середовище з дрібними крапельками слизу під час кашлю чи просто розмови. Варто зауважити, що вірус швидко і далеко поширюється потоками повітря, особливо через витяжні шахти при протягів, переміщаючись з нижніх поверхів приміщення до верхніх або з одного його кінця в інший. Тривалість виділення вірусу від хворого залежить від наявності в нього ускладнень. Якщо протягом захворювання ускладнень, то вважається, що вірус може виділятися приблизно на шість днів довше. Все це враховують лікарі, встановлюючи терміни накладання карантину. Сприйнятливість до вірусу кору майже тотальна. Це означає, що ймовірність захворіти на кір в результаті контакту з хворим - 100%. Рідко хворіють діти до тримісячного віку.
Як розвивається кір?
У своєму розвитку кір має кілька періодів. Перший - інкубаційний - триває від 9 до 17 днів, а у випадках застосування імуноглобулін з метою попередження хвороби у дітей, які контактували з хворим, може тривати до 21 дня. Інкубаційний період - проміжок часу від зараження під час контакту до появи перших ознак хвороби. Другий - катаральна - триває від 3 до 7 днів. Звертає на себе увагу поява високої температури тіла у перший день. На 2-3 добу вона може знижуватися до 37-38 градусів. Спостерігаються інші ознаки токсичного впливу вірусу: зниження апетиту, головний біль, порушення сну. У першу ж добу виникають катаральна прояви з боку верхніх дихальних шляхів: сухий кашель, хрипкий голос, нежить. З кожним днем вони посилюються. Характерними симптомами хвороби також є кон’юнктивіт і склер, сльозотеча. До кінця катарального періоду виділення з носа та очних щілин набувають гнійний характер. Всі ці симптоми нагадують гострі респіраторні вірусні інфекції. Але особливістю саме кору в цих випадках буде наростання катаральна проявів, кашель ставатиме частішим, болісним. Основними ж відмінними рисами, які дозволяють розпізнати кір ще до виникнення висипки на шкірі, є поява в кінці катаральна періоду на слизовій оболонці щік, губ, ясен висипань, які нагадують манну крупу, та дрібних рожево-червоних плям на м’якому і твердому небі. Коли з’являється цей симптом хвороби (на 4-5 добу), лікарі зазначають, що починається третій період - період висипань. Особливістю його є те, що висип спочатку виникає на обличчі, за вухами і впродовж 3-4 діб поширюється поступово вниз, покриваючи шию, тулуб, ноги. Вона має вигляд плям рожево-червоного кольору, які переважно виступають над непораженной шкірою. Часто елементи висипки зливаються. Знову підвищується температура до високих цифр. Лихоманка триває протягом усього періоду розповсюдження висипки, катаральна явища тривають. У перші два дні від початку висипань ще зберігаються характерні зміни в ротовій порожнині. Надалі слизова оболонка рота стає яскраво-червоною, легко ранімой, губи сухими, потрескавшіміся, покриваються скоринкою, а мовою з’являється наліт. Потім у розвитку хвороби настає період пігментації. Висипання починають темніти, набуваючи коричневий відтінок. Пігментація відбувається в тому ж порядку, як і з’являлася висип (від голови до ніг), утримується від одного до півтора тижнів. В подальшому може спостерігатися дрібне лущення, яке нагадує висевкі. Чим більша кількість висипань, тим вони яскравіше, отже, тим більша вірогідність лущення. У цей період нормалізується температура, поступово зникають катаральна явища. Особливість висипки (колір, форма, час появи, подальша пігментація та лущення), наявність катар верхніх дихальних шляхів, кон’юнктівіта і склеріта, специфічних змін в ротовій порожнині дозволяють розпізнати кір у ці періоди і відрізнити її від інших захворювань, які теж супроводжуються висипами (краснуха , скарлатина, вітряна віспа та ін.) Останнім етапом у перебігу кору є період одужання, особливість якого полягає в ослабленні захисних сил організму. Отже, в цей час потрібно остерігатися будь-яких інфекційних захворювань. Повторно захворіти на кір неможливо, оскільки всі, хто перехворіла, набувають стійкий імунітет.
ОБЯЗАННОСТИ РОДИТЕЛЕЙ по физическому воспитанию, охране здоровья ребенка-школьника в домашних условиях:
1. Обеспечение чистоты и проветривания помещения до подъёма детей. 2. Приобретение формы (трусы, майка, тапочки) и инвентаря (коврик, обруч, скакалка, гимнастическая палочка, полотенце) для проведения зарядки и закаливающих процедур, подставки для книг и настольной лампы для чтения и письма. 3. Помощь в подъёме за 5-7 мин. до утренней зарядки. 4. Систематический контроль и помощь в правильном выполнении упражнений и закаливающих процедур. 5. Помощь детям в разучивании комплексов по написанному тексту и рисункам рекомендованному врачом, учителем. 6. Обеспечение прихода детей в школу за 15-20 мин. до начала занятий, предупреждение пропусков детьми утренней гимнастики до уроков. 7. Контроль за приготовлением уроков и проведением физкультпауз, стимулирование проведения физкультпауз через 25-30 минут, обращая внимание на осанку и дыхание. 8. Систематическое участие в совместных с детьми прогулках и играх, поддержание интереса детей к подвижным играм. 9. Контролировать просмотр ТВ передач и занятий ребёнка за домашним компьютером не чаще 3 раза в неделю, общей длительностью 90-100 мин., лучше в утренние часы, не перед сном, с проведением каждые 15-20 минут гимнастики для глаз. Допустим просмотр игр, с навязанным ритмом не более 10-15 минут.
Среди заболеваний, вызываемых вирусами, одним из наиболее опасных является вирусный гепатит, или, как его иногда называют, болезнь Боткина. Возбудитель гепатита А - мелкий вирус, который попадает в организм человека через рот с загрязненной пищей, водой или посредством загрязненных рук. Попав в организм, вирус в течении 40-50 дней ( в среднем 30 дней) размножается, главным образом в печени, и в этот период не проявляет своего действия. Затем появляются первые предвестники заболевания - лихорадка, озноб, головная боль, общая слабость, ломота, боли в мышцах и суставах, катаральные явления. Еще через несколько дней наблюдается потеря аппетита, тошнота, рвота, иногда боли в области печени. Такие симптомы характерны и для некоторых других заболеваний, потому вирусный гепатит не всегда распознается вовремя. Однако вскоре появляется другой симптом, характерный для вирусного гепатита: темнеет моча,(она приобретает цвет пива), обесцвечивается кал (по цвету напоминает замазку). Вслед за этим желтеют белки глазных яблок, а затем и кожа. Гепатит А может протекать и незаметно в безжелтушной и стертой формах, которые нередко остаются невыявленными. Следует отметить, что при любой форме гепатита А больной представляет большую опасность для окружающих, т. к. с его фекалиями выделяется огромное количество вирусов, особенно, в период от появления первых признаков заболевания до развития желтухи. Выделяясь из организма вирус заражает окружающие предметы, почву и воду. Особенно опасно попадание вируса в водопроводную сеть и в открытые водоемы (реки, озера, пруди, прибрежные воды моря), где заражение людей может произойти во время купания. Гепатитом А могут болеть люди всех возрастов, но в первую очередь ему подвержены дети и молодежь. Для гепатита А характерна сезонность - наибольшее число заболевших регистрируется весной и осенью. Больного вирусным гепатитом следует в обязательном порядке и как можно быстрее госпитализировать в инфекционную больницу. Это необходимо для того, чтобы изолировать заболевшего от окружающих, не допустить распространения инфекции.
Это одно, из самых легких инфекционных заболеваний, которое вызывается фильтрующим вирусом, неустойчивым в окружающей среде, чувствительным к действию химических дезинфицирующих средств. Бактерионоситель - больной человек; путь передачи - воздушно-капельный. Инкубационный период 12-21 день, иногда 24 дня. Заболевание начинается с появления сыпи мелкопятнистой. Распространяется на лице, в течение дня на туловище и конечностях. Высыпания сопровождает повышение 1° до 38°С. Увеличены затылочные лимфоузлы. При заболевании краснухой беременных - поражается плод, развивается краснушная инфекция с поражением органов и систем всего организма. При обычных формах, лечения не требует; при осложнениях - посимптомная терапия.
Профилактика
По химическому составу грибы занимают промежуточное положение между овощами и продуктами животного происхождения. Однако их питательная ценность сравнительно низка из-за плохой усвояемости белка - 50-70$. У людей, страдающих заболеваниями желудочно-кишечного тракта эта величина еще ниже; к тому же они могут вызывать обострение хронических заболеваний пищеварительного тракта - гастрита, энтероколита, холецистита, панкреатита и др. Различают съедобные, условно-съдобные и ядовитые грибы. К ядовитым грибам, которые всегда вызывают у человека отравления относятся: бледная поганка; мухоморы: вонючий, поганковидный, порфировый, красный, пактерный; ложный серный опенок и сатанинский гриб. В последние годы появилось много данных об отравлениях не ядовитыми грибами. Грибы способны активно накапливать вредные соединения тяжелых металлов, содержащихся в выхлопных газах автомобилей и в отходах промышленных предприятий, сбрасываемых в реки, почву, воздух. Профилактика отравления грибами основана, прежде всего, на соблюдении осторожности при сборе грибов. Ни в коем случае нельзя употреблять в пишу сомнительные, и тем более, неизвестные грибы. Нужно помнить о существовании ядовитых грибов, внешне напоминающих съедобные. Так, ядовитый сатанинский гриб похож на белый, бледная поганка - на шампиньон. Максимальный срок хранения свежих грибов 18-24 часа при температуре не выше 10°С. При обработке грибов нельзя использовать оцинкованную и оловянную посуду. Опасно консервировать грибы в герметично закрытой посуде, где активно могут размножаться споры возбудителя ботулизма.
Для отравления ядовитыми грибами характерны: ТОШНОТА, РВОТА, РЕЗКИЕ БОЛИ В ЖИВОТЕ, ОБИЛЬНЫЙ ПОТ, СЛЮНОТЕЧИЕ, ПОНОС /часто с примесью крови/, НАРУШЕНИЕ ЗРЕНИЯ; при более тяжелом течении: БРЕД, СУДОРГИ, ПОТЕРЯ СОЗНАНИЯ.
Первая помощь заключается в повторных /до 5-6 раз/ промываниях желудка с добавлением активированного угля, соды, слабым раствором марганцовокислого калия. Внутрь - уголь, обильное питье, слабительное /1-2 ст. ложки горькой соли на стакан воды/; согревание больного грелками, крепкий чай и кофе /не пить молока/, сердечно-сосудистые средства внутрь. Срочная госпитализация.
Туберкулёз
Туберкулез – общее инфекционное заболевание, вызываемое микобактерией (туберкулезной палочкой). Заражение происходит при вдыхании мельчайших капелек жидкой или частичек высохшей мокроты, выделяемой больным туберкулезом. Микробы могут проникнуть и через поврежденную кожу или слизистую оболочку носа или рта, а также при употреблении в пищу молока, мяса от больных туберкулезом домашних животных. Иногда внутриутробный плод может заразиться от больной матери. Человек обладает врожденной сопротивляемостью к туберкулезу, и поэтому проникновения в организм туберкулезных палочек недостаточно для развития туберкулеза. Как правило, заболевают люди, организм которых ослаблен предшествующими заболеваниями, снижающими сопротивляемость организма (грипп, диабет, тяжелые нервно-психические потрясения). Наиболее подвержены воздействию туберкулезной палочки дети до 3-летнего возраста и подростки. Туберкулез поражает различные органы, но чаще всего лимфатические железы, легкие, кости. Проявления болезни зависят от состояния организма степени повреждения отдельных органов и систем. Общие признаки — повышение температуры, потливость по ночам, ухудшение сна и аппетита, похудание, раздражительность, снижение трудоспособности. При туберкулезе легких, кроме того, обычно наблюдается кашель — сухой или с выделением мокроты, может появиться кровохарканье, иногда легочное кровотечение. При всех формах туберкулеза лечение комплексное, с использованием различных методов. Прежде всего необходимо в любое время года как можно больше бывать на свежем воздухе, делать водные процедуры (обтирания, душ) и регулярно питаться. Пища должна содержать в день 100-120 г белков (мясо, рыба, творог, сыр, молоко, яйца), 80-100 г сливочного масла, 300-500 г углеводов (хлеб, крупы). Фрукты и некоторые овощи лучше употреблять сырыми или в виде сока (помидоры, морковь, черная смородина, лимоны, виноград). Кроме того, следует принимать витамины А, В1, В2, В6, С, а при туберкулезе кожи и витамин Д2. При обострении болезни необходим покой, а при ее затухании полезны физкультура, прогулки, посильный труд. Нельзя злоупотреблять алкоголем и курить. Важное значение имеют специальные противотуберкулезные прививки (БЦЖ). Вакцинацию получают здоровые дети в роддоме. Первую вакцинацию БЦЖ - проводят у здоровых детей с отрицательной реакцией Манту в 6,5– 7 лет, вторую реакцию - в 14лет при отрицательной реакции Манту. Люди, которым сделаны прививки, заболевают сравнительно редко, и болезнь протекает значительно легче. С целью раннего выявления туберкулеза у детей до 14-ти лет проводят туберкулинодиагностику: ежегодную постановку пробы Манту, которая дает возможность выявить детей тубинфицированных, и применять все профилактические мероприятия, чтобы ребенок не заболел туберкулезом. С 15-летнего возраста методом выявления туберкулеза является профилактическое флюорографическое обследование населения.
(памятка для родителей)
Знаете ли Вы, что говорят подростки о наркотиках?
Правда, страшно?
Действительно, люди очень часто думают, что при помощи наркотиков они разрешают с родителями, учителями и друзьями те проблемы, которые не смогли решить раньше. Иногда наркоманами становятся от скуки, иногда - от избытка денег и скудной фантазии: не знают, на что их потратить.
Как увидеть первые признаки проблемы?
Отметьте крестиками те пункты, которые можете подтвердить. Если у Вас набралось более 4-х крестиков, Вам стоит задуматься, не употребляет ли Ваш ребенок наркотики. Возможно, у него есть психологические проблемы, которые он попытается решить с помощью наркотиков. За помощью Вы всегда можете обратиться в отделение по оказанию лечебно-профилактической помощи детям, подросткам и молодежи, ул. Каменогорская, 8 (тел. для справок: 34-37-32, 34-36-11). Сейчас употребляют наркотики дети из семей с самым разным социальным и экономическим положением. И кто знает, не станет ли завтра Ваш ребенок жертвой страшной наркотической зависимости? Не приведут ли Вашего ребенка безделье, скука, обида, страхи, неуверенность в себе и отсутствие Вашей поддержки к наркотикам?
НАРКОМАНІЯ – небезпека для здоров’я і життя
Найдорожче у людини - це життя. Людина народжується для щастя, радості і любові, творчості і праці. Наркоман - це людина, яка втратила цей дивовижний світ. Наприклад, типова доля 15-ти річного наркомана К. Спочатку дурниці, знайомство з отрутою, від якої паморочиться голова. Потім пошуки нової отрути, відчайдушні спроби відірватися від наркотику і "друзів", відчуття повної безпорадності, знесилля, зацікавленості життям. У 20 років він загинув від сепсису (зараження крові).
Залежність від наркотику може з’явитись навіть після одноразо-вого його вживання.
Найчастіше підліток вперше пробує наркотик із цікавості, піддаючись вмовлянням приятелів, через бажання наслідувати інших, "бути дорослим". Найбільш схильні до цього слабовільні люди. Пустощі швидко перетворюються в рабську залежність від наркотику. Достатньо 1-3 прийомів для того, щоб з’явився неподоланний потяг до цієї отрути. Пошук наркотиків стає єдиною ціллю і єдиним сенсом життя, на що і спрямовується вся енергія наркомана. В такому стані наркотичного голоду (абстиненції) наркоман спроможний на будь-які злочини, навіть на вбивство. Чим молодша людина, тим більш згубна дія наркотику на організм. Це спричиняє руйнування фізичного і психічного здоров’я і навіть може привести до смерті. Людина, яка знає про це, аж ніяк не буде вживати наркотики.
Ти тепер це знаєш.
А як же бути тим, хто вживає наркотики? Такого хворого ще можна врятувати. Чим раніше він звернеться по допомогу до лікарів, тим більше шансів на вилікування. Звернутися можна до лікувально-профілактичного Центру для дітей та молоді облнаркодиспансеру по вул. Каменогорській, 8, тел. 34-37-32. За бажанням пацієнта лікування проводиться анонімно. Наркотик - це прямий шлях до смертельного захворювання на СНІД. В нашій області до 90% ВІЧ-інфікованих - це наркомани.
Закарбуй у пам’яті ці слова: хочеш мати повноцінне життя - відмовся від наркотиків. Вживаючи наркотики, ти ризикуєш своїм життям, а значить, зазираєш в очі смерті.
Здоровье человека - одно из главнейших условий успеха в любых жизненных начинаниях. Заботиться о своем здоровье - это значит избежать многих вредных привычек. Одной из таковых является табакокурение - первый и самый распространенный враг, поражающий органы человека и несущий опасность заболевания многими серьезными болезнями. Курение особенно губительно действует на головной мозг и центральную нервную систему, на органы дыхания и сосуды, способствует развитию туберкулеза легких. Ученые исследовали в течение трех лет состояния здоровья двух групп людей - курящих и некурящих. В результате выяснилось, что за этот период умерло 662 чел. некурящих и 1335 курящих. Из них: от инфаркта миокарда соответственно 304 и 654 чел., от инсульта - 44 и 84 чел. от рака легких 12 и 110 человек.
Так стоит ли курить?
Следует помнить, какой вред курильщики приносят некурящим. Сам курящий пропускает в себя лишь 20% смертоносного табачного яда, а 80% отдает окружающим, т.е. пассивным курильщикам.
Так стоит ли терпеть такое соседство? Каждый человек может бросить курить! Найди в себе силы сказать сигаретам НЕТ!
Во всем цивилизованном мире борьба с табакокурением в последние годы вышла на государственный уровень:
несовершеннолетним, ждет тюремное заключение до 3-х лет.
Пропаганда табакокурения и реклама сигарет запрещена в этих государствах законом, поэтому наблюдается спад спроса на табачные изделия. Вот и ищут табачные магнаты новые рынки сбыта, запуская на наши экраны свою рекламу. Потому, что в нашей стране пока что запрещена только продажа табачных изделий для несовершеннолетних лиц, а не реклама. Но каждый должен усвоить, что полностью безопасных сигарет нет.
Эпидемический паротит характеризуется поражением слюнных желез (чаще околоушных) на фоне повышения температуры, умеренно выраженной интоксикации. Продромальный период кратковременный, после чего внезапно повышается температура, появляются болезненность, а затем припухлость околоушной слюнной железы, сначала с одной стороны, реже - одновременно с обеих. Клинические проявления болезни нарастают в течение 4-5 дней, после чего претерпевает обратное развитие. Заразный период 10 дней. Медикаментозного лечения в неосложненных случаях не требуется.
Гельмінтози викликаються глистами або черв’яками-паразитами. Глисти частіше живуть у кишечнику, але можуть знаходитись в усіх органах і тканинах. Вони поглинають харчові речовини, вітаміни та отруюють весь організм. Глисти шкідливо впливають на здоров’я дітей, затримують ріст і нормальний розвиток дитини. Найбільш поширеними у дітей є дитячий гострик і аскариди, зустрічаються і ціп’яки. Глисти викликають різноманітні хвороботворні явища: головні болі, зниження апетиту, недокрів’я, болі під грудьми, завороти кишок. Діти, в яких у кишечнику живуть паразитичні черви, дуже збуджені, дратівливі, бліді, погано сплять, інколи втрачають свідомість. Заразитися гостриками та іншими глистами можна через немиті овочі та фрукти; брудні руки. Домашні тварини - кішки та собаки також можуть бути переносниками глистів.
Профілактика захворювання на гельмінтози
Діти, запам’ятайте!
Ніякі ліки не позбавлять вас від глистів, якщо ви:
Пам’ятайте, любі діти! Щоб ніколи не хворіти, Треба руки з милом мити. Мити овочі та фрукти, їсти свіжі всі продукти. І тоді, хлопчики й дівчатка, Буде все у вас в порядку!
БЕРЕЖІТЬСЯ ГОСТРИХ КИШКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ!
Гострі кишкові інфекції та холера дуже небезпечні для здоров'я. Головна причина цих захворювань - порушення правил особистої гігієни. Попередити їх під силу кожному:
Перед приготуванням їжі та перед її вживанням ретельно мийте руки з милом. Обов'язково мийте руки після відвідування туалету. Батьки! Не забудьте ознайомити дітей з правилами особистої гігієни та ретельно слідкуйте за тим, щоб вони дотримувались їх.
За будь-яких розладів роботи шлунково-кишкового тракту, особливо у дітей, негайно звертайтесь за медичною допомогою, оскільки самолікування може викликати тяжкі ускладнення та непередбачувані наслідки. При груповому відпочинку хворого бажано тимчасово (до прибуття лікаря) ізолювати від решти колективу.
ПАМ'ЯТАЙТЕ: ВАШЕ ЗДОРОВ’Я - У ВАШИХ РУКАХ |
Панорама ліцея
Блог газети
«ВЕЛИКА ПЕРЕРВА»
Ви можете розмістити статтю в блозі, відіслав нам її
Блог бібліотеки школи
Лiтература для читання на канікулах
ШМО природничо-
математичного циклу
Яскраві сторінки фізико-математичної декади
ШМО
учителів філології
"Словесність"
ШМО суспільно-
естетичних дисциплін
ШМО
англійської мови
Яскраві сторінки англійської
ШМО
початкової школи
Яскраві сторінки початкової школи
Гурток
«Чарівний чобіток»
Народний танець завжди має яскраво виражену тему
Міністерство
освіти і науки України
Дізнайтеся все про вступну компанію 2022
Національний університет
«Запорізька політехніка» |