ВИХОВНА РОБОТА
 • Опис ДОМу
 • Схема ДОМу
 • Критерії "Кращий клас року"
 • Патріотичне виховання
 • ПРОФОРІЄНТАЦІЯ • Контакти ліцею

  Адреса: м.Запоріжжя, вул. Парамонова, 6а 69059

  (061) 769-80-27
  (приймальня)
  school23zp@gmail.com

  Інформує районний відділ міліції

  За ЗАЛ №23
  закріплений Інспектор Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області капітан поліції

  ШМАТАЛО СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

  Адреса: м. Запоріжжя, вул. Космічна,40, каб.9, 22
  тел.099-717-40-91

  Електронна адреса ВКМСДГУ МВС області - okmdzp@rambler.ru
  Електронна адреса УКМСДГУ МВС України – ditypolice@mys.qov.ua

  Комунарський районний центр молоді та школярів  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Flag Counter

  ПОЛОЖЕННЯ про організацію пропускного режиму

  Додаток № 1

  до наказу ліцею № 23

  від 16.10.2019 р. № 339 р

   

   

  ПОЛОЖЕННЯ

  про організацію пропускного режиму і правила поведінки відвідувачів в будівлі Запорізького академічного ліцею № 23 Запорізької міської ради Запорізької області

  1. Загальні положення

  1. Дане Положення розроблено у відповідності до статей 53 та 54 Закону України «Про освіту», згідно яких здобувачі освіти і педагогічні працівники мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці, статей 22 та 38 Закону України «Про загальну середню освіту» згідно якихзаклад загальної середньої освіти забезпечує безпечні та нешкідливі умови навчання, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я і охороняє життя і здоров'я учнів (вихованців), педагогічних та інших працівників закладу загальної середньої освіти,Положення «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.01р. № 563, Статуту Запорізького академічного ліцею № 23 Запорізької міської ради Запорізької області та інших нормативно-правових актів, що регламентують вимоги до встановлення належного порядку роботи та створення безпечних умов для учнів і працівників ліцею № 23, а також виключення можливості проникнення сторонніх осіб, порушення санітарно-епідеміологічного стану, виносу службових документів, матеріальних цінностей та інших порушень громадського порядку.

  2. Контрольно-пропускний режим – сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, проїзду транспортних засобів, виносу (вивозу) майна на територію чи з території школи. Пропускний режим в будівлі школи передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності школи і визначає порядок пропуску учнів, працівників ліцею № 23 і громадян до будівлі та внутрішніх приміщень школи.

  1. Охорона приміщень забезпечується черговими, охоронцем, сторожами ліцею № 23.

  Контроль за порядком здійснення пропускного режиму в приміщені покладається на:

  - директора ліцею (або особу що його заміщує в даний момент);

  - заступника директора (чергового адміністратора);

  1. Відповідальність за порядком здійснення пропускного режиму в приміщені покладається на:

  - заступника директора з адміністративно-господарчої роботи;

  - чергового адміністратора;

  - чергового;

  - охоронця;

  - денних чергових та нічних сторожів.

  1. Виконання вимог, що визначаються даним Положенням, є обов’язковим для всіх працівників, які постійно або тимчасово працюють в школі, учнів та їх батьків, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території будівлі ліцею № 23.
  2. З метою ознайомлення відвідувачів ліцею № 23 з пропускним режимом і правилами поведінки відвідувачів дане Положення розміщується на стенді в холі першого поверху будівлі школи та на офіційному інтернет-сайті ліцею № 23.

  2. Порядок проходу в будівлю Запорізького академічного ліцею № 23 Запорізької міської ради Запорізької області.

  2.1 Пропускний режим в будівлю ліцею № 23, а також відкривання/закривання дверей забезпечують черговий, охоронець, сторож. Центральний вхід закритий в будівлю школи в робочі дні з 8:00 до 20:00, у суботу з 8.00 до 18.00, у неділю, святкові неробочі дні - постійно.

  2.2 Контрольно-пропускний режим для учнів школи.

  2.2.1 Учні школи проходять в будівлю школи через центральний вхід:

  - учні 1-4 класів в супроводі класного керівника;

  - учні 5-11 класів – самостійно.

  2.2.2 Початок навчальних занять о 8:00.

  Учні зобов’язані прибути до школи не пізніше, ніж за 15 хвилин до початку занять (о 7:45).

  Учні чергового класу повинні прибути до школи о 7:30.

  За наказом директора ліцею № 23, в разі виробничої необхідності, час початку навчальних занять може змінюватись. В таких випадках на уроки необхідно приходити за 15 хвилин до їх початку.

  1. В разі необхідності учні проходять в школу в супроводі класного керівника або чергового адміністратора.

  2.2.4. Уходити (виходити) зі школи учням до закінчення навчальних занять дозволяється лише на підставі дозволу чергового адміністратора.

  1. Черговий адміністратор дозволяє уходити/виходити зі школи учням до закінчення навчальних занять за погодженням з класним керівником і/або вчителем-предметником, з медичною сестрою (лікарем).
  2. Черговий адміністратор повідомляє батькам (особам, які їх замінюють) про ухід зі школи учня до закінчення навчальних занять та передає учня батькам (особам, які їх замінюють), які його зустрічають.

  2.2.7. Вихід учнів зі школи на уроки фізичного виховання, на екскурсії чи на інших підставах відбувається організовано і в супроводі вчителя.

  1. Учні, що відвідують гуртки, секції та інші позакласні заходи, допускаються в школу згідно розкладу занять або в супроводі відповідального за проведення заходу.
  2. Під час канікул учні допускаються в ліцей згідно плану заходів на канікулах, затвердженого директором ліцею № 23, в супроводі вчителя, керівника гуртка, секції чи відповідальної особи, яка проводить захід.

  2.2.10. Учні ліцеюне мають права знаходитися в будівлі школи та на її території після закінчення навчальних занять або позаурочних заходів без дозволу працівників ліцею і без їх присутності.

  2.2.11. В разі запізнення без поважної причини учні допускаються в ліцей з дозволу чергового адміністратора або чергового вчителя.

  2.2.12. У випадку порушення дисципліни чи правил поведінки учні можуть бути доставлені до чергового адміністратора, чергового вчителя, адміністрації ліцею.

  2.2.13. До ліцею учні заходять в в одязі ділового стилю прийнятному для відвідування державних громадських установ.

  2.2.14. В приміщенні та на території ліцею суворо заборонено: паління, вживання алкоголю та наркотичних речовин, використання вогненебезпечних та вибухонебезпечних речовин. Інформація про дані правопорушення надається до органів управління внутрішніх справ МВС України.

  2.3. Контрольно-пропускний режим для працівників закладу освіти.

  2.3.1 Директор ліцею № 23, його заступники та інші працівники ліцею мають змогу проходити та знаходитись в приміщенні ліцею до 21.00, а також у вихідні та святкові дні, якщо це необхідно для виконання службових обов’язків і не обмежено поточними наказами відповідального за контрольно-пропускний режим.

  2.3.2 Педагогам рекомендовано прибути до школи не пізніше 7 години 45 хвилин.

  2.3.3 В окремих випадках, у відповідності з розкладом занять, затвердженим директором ліцею № 23, уроки конкретного педагога можуть починатись не з першого уроку. В даному випадку та інших конкретних випадках педагог зобов’язаний прийти до ліцею не пізніше ніж за 15 хвилин до свого уроку.

  2.3.4 Вчителі початкових класів приходять до ліцею з розрахунком часу необхідного для зустрічі дітей біля входу до ліцею та супроводу їх до класу, але не пізніше 7:40 год. По закінченні занять вчитель виводить дітей до центрального входу та передає батькам, що їх зустрічають.

  2.3.5. Вчителі-предметники виводять учнів 5-11 класів по закінченню уроків за розкладом, контролюють видачу одягу в роздягальні, вихід учнів з ліцею.

  2.3.5 Адміністрація ліцею та вчителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового або сторожа про час запланованих зустрічей з батьками, а також про час і місце проведення батьківських зборів.

  2.3.6 Всі інші працівники ліцею приходять у відповідності з графіком роботи, затвердженим директором закладу освіти.

  2.4 Контрольно-пропускний режим для батьків (законних представників) учнів.

  2.4.1 Вхід до ліцею сторонніх, а також батьків під час масового проходу дітей на заняття (вранці) заборонений.

  2.4.2 Батьки учнів проходять в будівлю ліцею після проведення відповідного запису в «Журналі обліку відвідувачів». Батьки повідомляють ім’я, по батькові та прізвище вчителя або адміністратора, до якого вони направляються, а також прізвище, ім’я своєї дитини, клас, в якому вона навчається. Черговий, охоронець, сторож з’ясовує мету приходу та здійснює пропуск особи. У супроводі чергового учня або чергового вчителя, або чергового адміністратора відвідувач направляється для вирішення своїх питань.

  2.4.3 З учителями батьки зустрічаються на батьківських зборах, за запрошенням або після уроків. І лише в екстрених випадках під час перерви.

  2.4.4 Вчителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового, охоронця, сторожа про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

  2.4.5 Батькам не дозволяється проходити до навчального закладу з крупно габаритними сумками чи валізами. Сумки необхідно залишити на посту в чергового.

  2.4.6 Прохід в ліцей батьків з особистих питань до адміністрації можливий в дні прийому адміністрацією з особистих питань (згідно графіка прийому).

  2.4.7 У випадках незапланованого приходу до ліцею батьків учнів, черговий, охоронець з’ясовує мету їх приходуі пропускає в будівлю тільки з дозволу та у супроводі чергового вчителя або чергового адміністратора.

  2.4.8 Батьки, що супроводжують або зустрічають своїх дітей, до будівлі ліцею не заходять і чекають дітей на вулиці. В окремих виняткових випадках (негода, тощо) проходять до вестибюлю ліцею не далі поста чергового, охоронця, сторожа і в межах його огляду.

  2.4.9 Для батьків першокласників протягом першого семестру навчального року встановлюється адаптивний контрольно-пропускний режим у відповідності до розкладу навчальних занять.

  1. Контрольно-пропускний режим для відвідувачів ліцею.

  2.5.1 Відвідувачі проходять в будівлю ліцею через центральний вхід.

  2.5.2 Особи непов’язані з навчальним процесом, які відвідують ліцей за службовою необхідністю, пропускаються з обов’язковим записом в «Журналі обліку відвідувачів».

  2.5.3 Посадові особи, які прибули до ліцею з перевіркою, пропускаються                                    з обов’язковим повідомленням адміністрації ліцею та відповідною реєстрацією.

  2.5.4 Групи осіб, що відвідують ліцей для проведення і участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах і т.і., допускаються в будівлю ліцею за наказом директора закладу освіти, за списками учасників і в супроводі відповідальної особи.

  2.5.5. Відвідувачі гуртків, секцій, які діють на території будівлі ліцею № 23 орендного характеру, приходять на заняття у встановлений час, проходять у супроводі керівника гуртка, секції або відповідальної особи. Самостійно пересуватися по території будівлі ліцею № 23 відвідувачам гуртків, секцій орендного характеру заборонено.

  2.5.6 На прийом до директора ліцею в дні прийому або за викликом, відвідувачі пропускаються до ліцею:

  - з виключеними мобільними телефонами;

  - в одязі, прийнятому в державних установах;

  - без жувальної гумки;

  - в адекватному стані (визначається візуально).

  2.5.7 Для виклику працівника ліцею або представника адміністрації необхідно звертатись до охоронця, чергового вчителя або чергового адміністратора.

  2.5.8 При відвідування ліцею відвідувач зобов’язаний за проханням чергового, охоронця, сторожа надати на візуальний огляд принесені з собою речі для недопущення проносу в будівлю ліцею алкоголю, наркотичних, вибухонебезпечних, легкозаймистих, отруйних речовин і рідин, заборонених для зберігання та перенесення без спеціального дозволу предметів, зброї та боєприпасів тощо.

  2.5.9 У випадку виявлення у відвідувача або в його речах зброї, речовин, рідин, предметів і т.п. згідно п. 2.5.7 – черговий, охоронець, сторож затримує відвідувача, доповідає про випадок черговому адміністратору і директору ліцею (особі, що його заміщує) та викликає охорону «по кнопці».

  2.5.10 В разі виникнення конфліктних ситуацій пов’язаних з допуском відвідувачів до будівлі ліцею, черговий, охоронець, сторож діє за вказівками чергового адміністратора.

  2.5.11 Прохід територією будівлі ліцею без відповідного документа в урочний та позаурочний час стороннім особам заборонено.

  2.5.12 Відвідування вчителів під час урочних годин заборонено.

  2.6 Контрольно-пропускний режим для автотранспортних засобів.

  2.6.1 Порядок в’їзду – виїзду автотранспорту на територію ліцею при необхідності встановлюється наказом директора ліцею.

  2.6.2 Допуск без обмежень на територію ліцею дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, пожежній охороні, міліції.

  2.6.3 Паркування автомобільного транспорту на території ліцею заборонено, крім випадків вказаних в п. 2.6.2.

  3. Правила поведінки відвідувачів ліцею № 23.

  3.1 Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні школи зобов’язані:

  - зберігати встановлений порядок і дотримуватись норм поведінки в громадських місцях;

  - не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, учнів та інших відвідувачів ліцею;

  - виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації, працівників ліцею;

  - не створювати перепон належному виконанню адміністрацією, вчителями, працівниками ліцею їх службових обов’язків;

  - зберігати черговість на прийомі до директора та в приймальні (за винятком осіб, яким надано право позачергового прийому);

  - повідомляти секретаря про свою явку до ліцею за викликом директора;

  - до запрошення в кабінет директора знаходитись на місці, вказаному секретарем;

  - ставитись бережливо до майна ліцею, зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні навчального закладу;

  - при вході до будівлі ліцею відвідувачі, що мають при собі кіно- і фотознімальну, звуко- і відео записуючу апаратуру, а також переносну комп’ютерну і оргтехніку зобов’язані зареєструвати технічні засоби у чергового, охоронця, сторожа – з метою контролю за виносом матеріальних цінностей з будівлі школи. Вищеперелічена техніка повинна бути вимкненою.

  3.2 Відвідувачам ліцею № 23забороняється:

  - знаходитись в службових приміщеннях або інших приміщеннях ліцею без дозволу на те директора, адміністрації, чергового, охоронця, сторожа чи просто вчителя;

  - виносити з приміщення ліцею документи надані для ознайомлення;

  - знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення, не узгодженні з адміністрацією ліцею № 23;

  - приносити в приміщення ліцею алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючи та ріжучи предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї і інших засобів), а також особисті речі за винятком портфелів і тек з документами, дамських сумок;

  - палити в приміщенні та на території ліцею;

  - вести розмови з мобільного телефону у всіх приміщеннях, крім коридорів та вестибюлю;

  - бути присутнім на зборах та інших заходах з включеним мобільним телефоном;

  - входити до ліцею в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, з жувальною гумкою, з дитячими колясками, з домашніми тваринами, товарами для продажу, а також в брудному одязі і з великогабаритними речами ( виключаючи робітників, що виконують будівельні і ремонтні роботи);

  - вмикати без дозволу адміністрації ліцею кіно- і фотознімальну, звуко- і відео записуючу апаратуру, а також переносну комп’ютерну і оргтехніку.

  Факти порушень громадського порядку і завдані збитки приміщенню фіксуються в установленому порядку особами, які здійснюють пропускний режим.

  3.3 Відповідальність відвідувачів ліцею за порушення даного Положення:

  - у випадку порушення відвідувачем ліцею пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження відповідальними за контрольно-пропускний режим, а в разі необхідності будь-яким працівником ліцею;

  - у випадках скоєння відвідувачами кримінальних дій, винні особи підлягають кримінальній відповідальності згідно чинного законодавства;

  - у випадку зумисного чи не зумисного пошкодження або знищення майна ліцею № 23 на винних осіб поряд з адміністративною або кримінальною відповідальністю (згідно чинного законодавства України) покладається обов’язок відшкодування причинених збитків.

  4. Порядок пропуску з табельною зброєю, спеціальними засобами, іншими забороненими без спеціального на те дозволу зберігання і носіння предметів.

  4.1 Прохід осіб в приміщення школи з табельною зброєю і спеціальними засобами дозволяється:

  - співробітникам, котрим в установленому порядку дозволено зберіганні і носіння табельної вогнепальної зброї – при наявності запису у відповідному документі (службове посвідчення, командировочне посвідчення і т.п.);

  - співробітникам міністерств і відомств України і їх підрозділів де передбачено наявність табельної зброї але лише при виконанні ними своїх службових обов’язків;

  - співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій у випадках посилення охорони будівлі або за спеціальним дозволом.

  5. Порядок пропуску представників засобів масової інформації.

  5.1 Працівники засобів масової інформації пропускаються в будівлю ліцею за акредитаційними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації при наданні редакційного посвідчення з обов’язковою реєстрацією.

  5.2 Представники засобів масової інформації на заходи, що проводяться в приміщенні ліцею № 23, пропускаються лише після перевірки документів, які підтверджують їх особу.

  6. Організація і порядок проведення ремонтно-будівельних робіт в будівлі та приміщеннях ліцею № 23.

  6.1. Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються в приміщення школи черговим, сторожем для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора ліцею чи на підставі заявок, підписаними керівником вищих організацій прямого підпорядкування.

  7. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації аварійної ситуації.

  7.1 Пропускний режим в будівлі ліцею на період надзвичайних ситуацій обмежується.

  7.2 Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску згідно даного Положення.

  8. Порядок евакуації працівників, співробітників і відвідувачів ліцею з приміщень та порядок їх охорони.

  8.1 Порядок оповіщення працівників, співробітників і відвідувачів ліцею з приміщення при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту і т.п.) та порядок їх охорони розробляються директором ліцею спільно з фахівцем з охорони праці, протипожежної та електробезпеки.

  8.2 За встановленим сигналом оповіщення всі відвідувачі, робітники, співробітники, а також робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщенні ліцею евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні ліцею на видному і доступному для відвідувачів місці.

  Пропуск відвідувачів в приміщення ліцею припиняється.

  Працівники ліцею і відповідальні особи приймають заходи з евакуації і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в приміщенні, до прибуття співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації, забезпечують їх безперешкодний пропуск в будівлю ліцею.

   

  Панорама ліцея
   
  ЗАЛ №23 group · 1137 учасника
  ПРИЄДНУЙСЯ!
  Блог газети
  «ВЕЛИКА ПЕРЕРВА»
  Ви можете розмістити статтю в блозі, відіслав нам її
  Блог бібліотеки школи
  Лiтература для читання на канікулах
  ШМО природничо-
  математичного циклу
  Яскраві сторінки фізико-математичної декади
  ШМО
  учителів філології
  "Словесність"
  ШМО суспільно-
  естетичних дисциплін
  ШМО
  англійської мови
  Яскраві сторінки англійської
  ШМО
  початкової школи
  Яскраві сторінки початкової школи
  Гурток
  «Чарівний чобіток»
  Народний танець завжди має яскраво виражену тему
  Міністерство
  освіти і науки України
  Дізнайтеся все про вступну компанію 2022
  Національний університет
  «Запорізька політехніка»