Інформує районний відділ міліції

За ЗАЛ №23
закріплений Інспектор Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області капітан поліції

ШМАТАЛО СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Адреса: м. Запоріжжя, вул. Космічна,40, каб.9, 22
тел.099-717-40-91

Електронна адреса ВКМСДГУ МВС області - [email protected]
Електронна адреса УКМСДГУ МВС України – [email protected]



          БФ «Вікторія»
Реквізити для зачисления БФ «Вікторія»
Найменування організації: «БО ВIКТОРIЯ БФ»
Код отримувача: 24905349
Назва банку: ЗАПОРIЗЬКЕ РУ АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
Рахунок отримувача: 26005055718754
Рахунок в форматі IBAN: UA683133990000026005055718754
Валюта: UAH
Код Банку (МФО): 313399


Комунарський районний центр молоді та школярів



Total online: 1
Guests: 1
Users: 0



      БЛОГОСФЕРА
        ЗАЛ №23
11-А клас 7-А клас
11-Б клас 7-Б клас
10-А клас 7-В клас
10-Б клас 7-Г клас
10-В клас 6-А клас
9-А клас 6-Б клас
9-Б клас 6-В клас
9-В клас 5-А клас
8-А клас 5-Б клас
8-Б клас 5-В клас
8-В клас
4-А клас 2-A клас
4-Б клас 2-Б клас
4-В клас 2-В клас
3-А клас 2-Г клас
3-Б клас
3-В клас


АРХІВ

 ВИХОВНА РОБОТА
Контакти ліцею

Адреса: м.Запоріжжя, вул. Парамонова, 6а 69059

(061) 769-80-27
(приймальня)
[email protected]

Город - дети


Що робити при загрозі теракту?

Що таке терористичний акт, знає сьогодні, на жаль, кожний школяр. Це явище називають «бичем XXI», війною проти всього людства. Але терору вже багато років і навіть століть. Першими терористами вважаються мусульмани, що пробиралися під покривом ночі в табір середньовічних лицарів-хрестоносців, які в Палестині «звільняли Труну Господню».

 А в XIX столітті батьківщиною тероризму стала Росія: революціонери вирішили боротися із самодержавством за допомогою пістолетів і саморобних бомб. Першою їхньою жертвою став імператор Олександр II Визволитель. На початку XX століття терористи (в основному - есери) застрелили або підірвали безліч вищих чиновників Російської імперії. Причому робили вони це (на відміну від своїх попередників) уже не дуже зважаючи на людей, які з’явилися поруч із жертвою. Так, при вибуху на Аптекарському острові в Петербурзі, під час замаху на прем'єр-міністра П.А. Столипіна, загинули 32 чоловіка, а 22 було поранено (у тому числі й діти).

Самими великими терористичними актами останнього десятиліття стали вибухи житлових будинків у Москві й Волгодонську, вибух під час параду в Каспійське, захоплення театру під час спектаклю «Норд-Ост» у Москві і школи в осетинському місті Біслані. В інших країнах сумну статистику продовжила трагедія 11 вересня в Нью-Йорку, коли літаки, пілотуєми пілотами-смертниками, урізалися у два хмарочоси; терористичні акти в Мадриді, Лондоні, Токіо та інших містах миру. Є цілі країни, що постійно живуть під погрозою терористів (своїх і закордонних): Ізраїль (палестинські екстремісти), Англія (ірландські підпільники), Іспанія (терористи з баскської організації ЕТА). Крім «політичних терористів» вибух у будь-якім місці, де перебувають люди, які нічого не підозрюють, може організувати будь-яому злочинне угруповання, банда, що зводить рахунки з конкурентами. Боротися з тероризмом повинні всі держави. І робити це спільно. Але і кожний з нас може й повинен знати, як розпізнати погрозу вибуху і що робити в цьому випадку.

Про можливу небезпеку вибуху можна судити по наступним ознакам:

  • дріт або шнур, натягнуті в несподіваному місці;
  • невідомий згорток або предмет, що перебуває на станції метро, в автобусі або на вході у будинок;
  • електричні дроти або шматки ізоляції, що звисають з під кузова машини;
  • свіжа засипана яма на узбіччі дороги (особливо поблизу траси, де часто проїзджають високі посадові особи або співробітники міліції, військові й службові автомобілі);
  • посилка або бандероль, що прийшла поштою від невідомої особи або з незрозумілою зворотною адресою (такі послання краще не розкривати, а передавати фахівцям);
  • навіть звичайний лист може стати вмістищем отрути або бактеріологічної «бомби».

Що робити, якщо якісь із перерахованих тривожних «прикмет» дійшли до вашої уваги?

У першу чергу, у жодному разі не можна намагатися з'ясовувати, що і як, самостійно. Про підозрілі предмети потрібно негайно повідомити водієві автобуса або провіднику у поїзді,

співробітникові міліції, черговому по станції; подзвонити у відділення міліції, служби безпеки або МНС, покликати рятуйте! Пильність перехожих допомогла запобігти не один терористичний акт і врятувати сотні життів! Але в жодному разі не можна самостійно діяти, ґрунтуючись тільки на власних підозрах.

І ще от що, хлопці. З погрозою терористичних актів у жодному разі не можна «жартувати". Уже було багато випадків, що коли не вивчивши уроку лобур дзвонив у міліцію і ... попереджав про вибух власної школи. Пошуки неіснуючої бомби, евакуація людей, залучення фахівців не тільки коштують дуже великих грошей, але й відволікають увагу спецслужб від дійсної загрози. Між іншим, «телефонних терористів» (так називають тих, хто загрожує по телефоні неіснуючими бомбами), як правило, ловлять, яким би телефону вони не користувалися. А оплачувати роботу спецслужб змушені батьки «жартівників».

Якщо вас захопили в заручники?

Може трапитися, що Ви виявилися у будинку або автобусі (вагоні, літаку й ін.), який захопили терористи, а всіх людей, що перебувають там, оголосили заручниками. На жаль, така екстремальна ситуація за останні роки стала реальністю для самих різних країн всього світу. Як поводитися в цій ситуації? Не звертайте до себе уваги терористів; зніміть прикраси, не дивіться їм в очі (як у випадку з агресивним собакою). Не пересувайтеся по салону; не відповідайте на провокації.

Намагайтеся заспокоїтися, відволіктися від того, що відбувається; думайте про щось гарне, читайте або розгадуйте кросворди. Огляньте салон і відзначте для себе місця можливого укриття на випадок стрілянини.

Якщо почався штурм будинку (літака, автобусу), розпочатий спеціальними підрозділами, лягаєте на підлогу, а після закінчення штурму негайно покиньте приміщення або салон автобусу (літака): не виключено, що терористи заклали там міни.

Якщо на вулиці стріляють?

 

Стрілянина на вулиці в наш час, на жаль, трапляється. Це буває при бандитських нападах, терористичних актах та під час особливо бурхливих вуличних безладах. Що робити, якщо стрілянина застала Вас на вулиці міста?

Намагайтеся добратися до найближчого укриття (будинку, пам'ятника, підземного переходу, канави та ін.). При цьому пересувайтеся зиґзаґами, не піднімаючись у повний ріст. Якщо бігти нікуди - лягаєте на землю.

З першою ж нагодою повідомте про перестрілку співробітників міліції (наприклад, по мобільному телефону). А якщо стрілянина застала Вас у будинку, але стріляють прямо під вікнами?

У жодному разі не визирайте у вікно, проявляючи цікавість. Це небезпечно! Намагайтеся вкритися у ванній кімнаті, туалеті, куди не залетить випадкова куля, або ляжте на підлогу. Якщо в результаті перестрілки у квартирі виникла пожежа, постарайтеся негайно покинути приміщення. А якщо стрілянина на цей момент уже припинилася, дійте так, як написано на світлині «А якщо в будинку пожежа?».

Уяви собі - сидиш ти у будинку один, робиш уроки або читаєш книжку, дивишся телевізор або розмовляєш з другом по телефону. Тобто, поводишся тихо й нікого не чіпаєш. І раптом... Підлога іде з-під ніг, у стінах з'являються тріщини, на підлогу падають предмети, що багато років міцно стояли на своїх місцях...

Що це? Землетрус? Вибух побутового газу? Терористичний акт?

Що робити?! Бігти?! Куди?!

СТОП!!!

По-перше, якщо відбулося раптове обвалення будинку, а ти виявився усередині, то для тебе немає ніякої різниці, що саме відбулося. Про це ти довідаєшся пізніше.

Головне в такій ситуації - залишитися живим і здоровим.

Перше, що звичайно спадає на думку - потрібно якомога швидше вийти з будинку. Але це не завжди правильний вихід. От якщо ти живеш на першому поверсі й вхідні двері виходить прямо на вулицю... але таке буває дуже рідко!

Не намагайся вибратися через вікно. По-перше, стрибати навіть із другого поверху небезпечно. По-друге, ти  не знаєш, що трапилося! Раптом будинок «трусне» ще раз, і ти сильно поріжешся осколками скла. Не виходи на балкон і сходову площадку - це найнебезпечніші місця, які можуть обвалитися прямо у тебе під ногами. Тільки фахівці можуть визначити, чи не тримається сходовий проліт «на чесному слові». І, звичайно, категорично не можна користуватися ліфтом.

Куди ж бігти? — так нікуди! Самий надійний варіант — сховатися під стіл або міцне ліжко, щоб на тебе не сипалися уламки меблів і штукатурки, подалі від вікон і ближче до кутів капітальних стін. Але спочатку намагайся добратися до телефонного апарата, обов'язково набери телефон порятунку «101» і повідомити про те, що трапилося.

А також відключи всі електроприлади, електричне освітлення й перекрий газ. А раптом ти виявишся у завалі? Тоді наберися терпіння й чекай. Намагайся по можливості влаштуватися зручніше. А якщо в тебе під рукою мобільний телефон, набери номер екстреної допомоги — «112», а потім «1» і повідом, де ти перебуваєш.

Грюкай, кричи, клич рятуйте! І помни: тебе обов'язково знайдуть і допоможуть вибратися.

Чи можна в наш час жити без телевізора, холодильника, пральної машини, електропраски, комп'ютера або без електричного світла?

Взагалі ж можна. Тільки це дуже незручно. Особливо погано без холодильника. Морозною зимою ще можна зберегти продукти на балконі або за вікном, а от улітку...

Ми звикли до побутових електроприладів. Так звикли, що вже не уявляємо, як без них обійтися. І часом забуваємо, що всі вони потенційно небезпечні.

Найбільш безпечні - холодильники й автоматичні пральні машини, електричні чайники, мікрохвильові печі. Якщо щось не так - вони відключаються автоматично. Ще практично безпечні аудіо-відео магнітофони й музичні центри. Абсолютно безпечні всі прилади, які працюють на батарейках - плеєри, ліхтарики, іграшки.

Більше небезпечні телевізори, комп'ютери, електрокаміни, електропраски, електроплити й освітлювальні прилади. Від нагрівального приладу - плиту або праску - можна отримати опік. Телевізор може вибухнути, хоча ймовірність такої події вкрай мала - один шанс із мільйона або навіть менше.

 

Самі небезпечні - ті, які ти включаєш і виключаєш сам і які не розраховані на тривалий час безперервної роботи. Це кофемолки, фени, деякі кухонні комбайни, кип'ятильники.

Нарешті, електропроводка теж небезпечна. Чому? Та тому, що електричний струм - небезпечна річ.

Стоп-стоп! Електричний струм - зовсім не річ. Але що ж це таке? А от про це ми  й не будемо писати! Про електрику й електричний струм тобі будуть розповідати у школі на уроках фізиці. Однак фізика починається в 7 класі, а електроприладами ти починаєш самостійно користуватися набагато раніше. Як бути? А от як:

ПАМ'ЯТАТИ ОСНОВНІ ПРАВИЛА ОБІГУ З ЕЛЕКТРОПОБУТОВИМИ ПРИЛАДАМИ:

  • Закінчивши користуватися яким-небудь електроприладом, обов'язково вимкни його і відключи від мережі. Виключення становить холодильник.
  • Якщо прилад нагрівальний - праска, камін, - не забирай його, поки він повністю не охолоне. Прилад, що перегрівся, вимкни, дай йому охолонути і тільки тоді включай знову.
  • При відмові приладу негайно вимкніть його і вийми «вилку» з розетки.
  • Ніколи не намагайся самостійно усунути несправність в електроприладі.
  • Якщо тобі потрібно замінити перегорілу лампочку, спочатку вимкни освітлювальний прилад (люстру, торшер), акуратно вигвинти з патрона стару лампочку і заміни її новою. Тільки після цього можна вмикати світло.
  • Не займай! включеного телевізора або комп'ютера. На екрані може скопитися статичний електричний заряд, і тоді тебе вдарить струмом.
  • При ушкодженні проводки ніколи її не торкайся! Навіть якщо ти впевнений, що електрика вимкнена.
  • Не вимикай в одну розетку багато електричних приладів.

Несправний прилад або ушкоджена проводка можуть викликати пожежу. Якщо раптом зайнявся сам прилад або електричний шнур, у жодному разі не заливай вогонь водою. По-перше відключи прилад від електромережі, а потім закидай вогонь землею із квіткових горщиків.

 

Якщо ти відчув запах палаючого пластику, це може означати, що плавитися ізоляція. У такому випадку негайно вимкни всі електроприлади і лампочки. Обережно поторкай розетки - чи не гарячі вони. Якщо кришка розетки нагрілася, більше не користуйся нею, поки дорослі не встановлять причину нагрівання.

 

Іноді несправність електроприладу приводить до короткого замикання. У таких випадках світло в будинку гасне, інші прилади відключаються. І як бути? А ніяк. Якщо в цей момент у будинку немає дорослих, звернися за допомогою до сусідів. Але не вживай нічого самостійно - поразка електричним струмом дуже небезпечна й у деяких випадках може привести до смерті.

 

Пізня осінь і зима - саме темна пора року. Затримаєшся в школі або зайдеш "буквально на хвилинку" до приятеля або подружки - і не помітиш, як за вікнами почне темніти. І ось уже пора додому, а йти одному в темряві боязно. А може бути, і не боязно, але мало що трапиться? Як бути?

 

Якщо є така можливість – подзвони й попроси, щоб хто-небудь із дорослих тебе зустрів. Обов'язково скажи, яким шляхом ти збираєшся йти. І помни, що самий короткий шлях - зовсім не обов'язково найближчий і безпечний.

 

На вулиці намагайся триматися освітлених і людних місць. Іди по вулиці з ліхтарями, повз магазини, зупинок автобусів і тролейбусів, платних автостоянок, площадок для вигулу собак.

 

Якщо тобі здасться, що хтось за тобою йде, не панікуй і не біжи. Швидше за все, це йдуть не за тобою, а просто з вами в одному напрямку. Не будь недовірливим - будь пильним. До речі, можна схитрувати: сповільнити крок і дати підозрілій людині себе обігнати. У крайньому випадку, зайди в будь-який магазин, ощадбанк, на пошту - у будь-яке місце, де є люди.

 

Якщо побачив галасливу компанію, намагайся обійти її або перейти на інший бік вулиці.

 

Не заходь у під'їзд будинку і, тим більше, у ліфт разом з незнайомою людиною.

 

А якщо все-таки... Що робити?

 

Кричати! Якнайгучніше. Бігти до людей, до світла.

 

І пам'ятати: боятися й кликати «рятуйте!», коли страшно, – це не соромно.

 

У школі фізику за традицією починають вивчати з механіки. От і цей урок теж почнеться з механіки, але тільки не зі шкільної. У школі вчать вирішувати завдання з ідеальними умовами, які дозволяють не враховувати, наприклад, опір повітря при падінні якого-небудь дуже легкого предмета з досить великої висоти. Втім, якщо взяти татусевий молоток і випадково упустити його собі на ногу, опір повітря теж можна не враховувати. Звичайно, краще не роняти молоток на ногу. А як від цього вберегтися?

Молоток - хоча б один! - є практично в кожному будинку. Викрутка, стамеска, пилка, пасатижі, кліщі, цвяхи, дриль тощо - це, як правило, «татусеві речі». Ще є «мамині речі»: спиці, голки, швейна машинка, а також різноманітні кухонні приладдя, наприклад, ручна м'ясорубка.

Всі ці інструменти й пристрої необхідні. І небезпечні, якщо поводитися з ними не акуратно. Тому головне правило всього одне: ніколи не брати татусеві й мамині речі без дозволу. І «додаток» до цього правила: краще взагалі не брати їх, коли нікого з дорослих немає в будинку. Звичайно, можна довго перераховувати, що можна й чого не можна робити. Скажемо, не можна залишати інструменти кинувши їх будь-куди, тому що найчастіше на ногу падає молоток, забутий на стільці або тумбочці. Потрібно стежити, щоб пришитий поспіхом ґудзик не «обернувся» кинутої на дивані голкою, на яку сам же потім і сядеш. Всі ці правила, безсумнівно, тобі відомі.

З кожним роком механічних інструментів стає менше, ручні дриль і швейна машинка заміняються сучасними, електричними. Тому основною темою уроку домашньої фізики буде, звичайно ж, електрика.

Електричний струм небезпечний. Добре відомий вислів «ударило струмом» - відразу стає зрозуміло, що це боляче. І ще шкідливо: якщо через людське тіло проходить сильний електричний струм, то в людини починаються судороги, йому стає важко дихати, у деяких випадках може зупинитися серце. При цьому буває, що електрика як би «тримає» людину, не даючи йому розірвати контакт із джерелом струму. Електрострум має ще й теплову дію і може викликати на шкірі сильні опіки. Крім того, причинами приблизно четвертої частини всіх пожеж у наших будинках є несправні електричні прилади.

Складно перелічити всі електроприлади, якими зараз користуються в кожному будинку - занадто довгий буде список. Тому розділимо їх на два види: прилади на батарейках або акумуляторах і прилади, що працюють від електричної мережі.

До першого відносяться аудіоплеєри, мобільні телефони, ліхтарики, цифрові відео й фотокамери, інші переносні прилади. Їх час від часу треба заряджати від електромережі, але через перехідник-трансформатор. Або ж міняти батарейки. Виключення становлять звичайні радіоприймачі, що працюють від спеціальної радіорозетки, а також звичайні телефонні апарати. Ці прилади не небезпечні - електричний струм у них дуже слабкий.

Мережні електроприлади - це ті, які працюють від електромережі з напругою 220 вольт: телевізор і холодильник, праска й комп'ютер, музичний центр і пральна машина, кухонний комбайн і електричні лампочки в люстрах, торшерах, бра і так далі. Всіма цими приладами люди користуються щодня й часом забувають про обережність. Тому потрібно завжди пам'ятати

 

ПРАВИЛА ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ В ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ:

Вчасно вимикай електроприлади від мережі. Постійно працювати може тільки холодильник. Пам’ятай, що просто «клацнути» вимикачем недостатньо. Телевізор, комп'ютер, музичний центр нерідко залишають в «режимі очікування» - начебто б прилад виключений, але на панелі світиться маленький індикатор. При цьому багато вузлів приладу перебувають під напругою. Перед сном або виходячи з будинку такі прилади потрібно обов'язково відключити від мережі.

Не можна вимкнути в одну розетку багато електричних приладів. При занадто високому навантаженні ізоляція схованих у стіні електричних проводів може пошкодитися, що приведе до короткого замикання й пожежі.

Не користуйся електроприладами з ушкодженою ізоляцією.

При відмові приладу негайно вимкни його і вийми «вилку» з розетки.

Не накривай торшери й настільні лампи газетами або тканиною, щоб зробити з лампи «нічник», - тканина, особливо синтетична, або папір можуть зайнятися.

Нагрівальні прилади - праска, камін, чайник - повинні стояти на підставках з негорючих матеріалів, що не проводять електричний струм. Електричну праска та інші нагрівальні прилади не можна забирати, поки вони повністю не охолонуть.

Не доторкайся до електричних розеток і працюючих електроприладів мокрими руками. Зокрема, це стосується фена для сушіння волосся, яким звичайно користуються у ванній кімнаті.

Ніколи не намагайся самостійно усунути несправність в електроприладі.

Перегорілі лампочки в люстрі, настільній лампі, торшері заміняй, після того, як вимкнув освітлювальний прилад.

Запах палаючого пластику може означати, що почала плавитися ізоляція. У цьому випадку потрібно негайно вимкнути всі електроприлади і лампочки. Обережно поторкай розетки - чи не гарячі вони. Якщо кришка розетки нагрілася, більше не користуйся неї, поки дорослі не встановлять причину нагрівання.

Іноді несправність електроприладу приводить до короткого замикання. У таких випадках світло в будинку гасне, інші прилади відключаються. Якщо в цей момент у будинку немає дорослих, звернися за допомогою до сусідів. Не вживай нічого самостійно - поразка електричним струмом дуже небезпечна і у деяких випадках може привести до смерті.

 

Не лякайся! Формул не буде. Та й нема необхідності точно знати, а тим більше вчити напам'ять, хімічні формули всіх зразків побутової хімії. До речі, мова йтиме не тільки про порошки що чистять і перуть. А почнемо ми ... з харчових продуктів.

Заглянемо на кухню. Майже в кожної господарки в кухонній шафці зберігається оцет або оцтова есенція. Користуються оцтом не щодня, тому буває, що етикетка відклеюється від пляшки. Мама про це пам'ятає, вона точно знає, що от у цієї пляшці - оцет, а білі крупинки от у цій баночці без етикетки - лимонна кислота. Який із цього треба зробити висновок? - дуже простій: не пий і навіть не пробуй нічого із пляшок і банок, у вмісті яких ти не впевнений, як говориться, на всі 100.

Ще на кожній кухні можна знайти засоби для миття посуду, порошок або гель для чищення раковини й плити. Можливо, десь там же стоїть рідина для миття скла. Всі ці засоби допомагають підтримувати чистоту у будинку, але користуватися ними потрібно ретельно і акуратно. По-перше, використовувати їх треба тільки за призначенням. По-друге, обов'язково дотримуватися інструкції на етикетці. І якщо там написано «уникати контакту зі шкірою» - виходить, цим засобом можна користуватися тільки в гумових рукавичках. Повір на слово, хімічний опік - це дуже боляче!

Тепер відправимося у ванну кімнату, оскільки порошки й інші засоби для прання - відбілювачі, кондиціонери для білизни - звичайно зберігаються там. А також засоби для чищення сантехніки, дуже їдкі й шкідливі для шкіри. Все? А от і не все! Ще у ванною стоять різні мамині шампуні, лаки для волосся, дезодоранти, татусеві одеколони, засоби для гоління. Гарні баночки, пляшечки, тюбики. Їх взагалі не потрібно торкати. Не тому, що батьки будуть лаяти - просто всі ці засоби призначені для дорослих, розраховані на шкіру дорослої людини.

У кожному будинку можна знайти банки й пляшки з фарбами й розчинниками, клей і інші незамінні при ремонті, але токсичні речовини. З грецької  toxikon — отрута. Токсичні речовини небезпечно навіть нюхати - можна отруїтися! Нарешті, потрібно пам'ятати, що багато з цих речовин і навіть їхній пар легко спалахують, тому всі ємності необхідно тримати щільно закупореними. І в жодному разі не користуватися поруч із ними сірниками або запальничкою.

 

 «Один вдома» - це не тільки улюблена всіма чудова кінокомедія, але й розповсюджена ситуація. Безліч хлопців щодня приходять зі школи, відкривають двері квартир своїми ключами і до пізнього вечора перебувають в будинку одні. І навіть у вихідні й канікули дівчатка і хлопчики нерідко бувають надані самі собі. Тому що дорослі на роботі. Іноді вони - дорослі - дзвонять, щоб переконатися: з тобою все в порядку. Ти цілий і непошкоджений. Ти прийшов зі школи додому, і з тобою нічого не трапилося. А що може трапитися? - запитаєш ти здивовано. Дуже навіть багато що! Ти можеш підвернути ногу, зустріти хуліганів, нарешті, втратити ключі! Тобто, потрапити в небезпечну або просто неприємну ситуацію. І навіть вдома у тебе є сто одна можливість цю саму ситуацію створити. Для цього часом досить просто відкрити двері...

Поговоримо про двері. Ти, звичайно, знаєш, що двері у квартиру в жодному разі не можна відкривати незнайомій людині. Навіть якщо він називається твоїм новим сусідом. Або слюсарем. Або електриком. Або лікарем поліклініки. Під маскою кожного із цих людей може ховатися зловмисник.

 

Не піддавайся на провокації. Почувши питання: «Ти що, боїшся мені відкрити?» — деякі дівчатка й хлопчики відразу намагаються довести, що нічого й нікого не бояться. Але подумай: хіба це соромно — боятися? Це нормально! І хіба соромно в цьому зізнатися? Так ні крапельки! Тому на прохання будь-якого незнайомця відкрити тобі двері просто відповідай «вибачите, ні». До речі, пояснювати, що ти один вдома, зовсім не обов'язково.

І ще одні двері не варто відкривати «кому попало»: це двері в під'їзд. В останні роки на дверях багатьох під'їздів установили кодові замки. Коди відомі всім мешканцям, листоношам, працівникам житлово-комунальних служб, лікарям і медсестрам поліклініки. Гостям код можуть повідомити мешканці, що запросили. Іншим його знати зовсім не обов'язково. Тому якщо якась людина попросить повідомити тобі код - не говори.

Підходячи до під'їзду, обернися й подивися,  чи не йде слідом за тобою яка-небудь незнайома людина. Якщо так, то постарайся не заходити в під'їзд разом з ним, а якщо дітися нікуди — не сідай у ліфт разом з незнайомцем. Завжди можна знайти привід, щоб затриматися - наприклад, перевірити вміст поштової скриньки. Або просто піти пішки.

Панорама ліцея
 
ЗАЛ №23 group · 1137 учасника
ПРИЄДНУЙСЯ!
Блог газети
«ВЕЛИКА ПЕРЕРВА»
Ви можете розмістити статтю в блозі, відіслав нам її
Блог бібліотеки школи
Лiтература для читання на канікулах
ШМО природничо-
математичного циклу
Яскраві сторінки фізико-математичної декади
ШМО
учителів філології
"Словесність"
ШМО суспільно-
естетичних дисциплін
ШМО
англійської мови
Яскраві сторінки англійської
ШМО
початкової школи
Яскраві сторінки початкової школи
Гурток
«Чарівний чобіток»
Народний танець завжди має яскраво виражену тему
Міністерство
освіти і науки України
Дізнайтеся все про вступну компанію 2022
Національний університет
«Запорізька політехніка»