ВИХОВНА РОБОТА
  • Опис ДОМу
  • Схема ДОМу
  • Критерії "Кращий клас року"
  • Патріотичне виховання
  • ПРОФОРІЄНТАЦІЯ







  • Контакти ліцею

    Адреса: м.Запоріжжя, вул. Парамонова, 6а 69059

    (061) 769-80-27
    (приймальня)
    school23zp@gmail.com

    Інформує районний відділ міліції

    За ЗАЛ №23
    закріплений Інспектор Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області капітан поліції

    ШМАТАЛО СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

    Адреса: м. Запоріжжя, вул. Космічна,40, каб.9, 22
    тел.099-717-40-91

    Електронна адреса ВКМСДГУ МВС області - okmdzp@rambler.ru
    Електронна адреса УКМСДГУ МВС України – ditypolice@mys.qov.ua





    Комунарський районний центр молоді та школярів



    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Flag Counter

    Пожар

    Надворі, як говориться, XXI століття, але в багатьох будинках дотепер користуються побутовим газом. Як правило, він горить у газових плитах, але подекуди ще залишилися і газові колонки для нагрівання води.

    Побутовий газ безбарвний і нічим не пахне. Тому в нього спеціально додають речовини, що надають газу різкий неприємний запах. На жаль, тільки запах! Тому витік газу неважко «унюхать», але зовсім неможливо побачити.

    Ти, звичайно ж, знаєш, що витік газу надзвичайно небезпечно. Надихавшись газом, людина може отруїтися й навіть померти. Газ може вибухнути і привести до руйнувань та пожежі. Досить малюсінької іскри, щоб газ спалахнув. От чому з газовими приладами потрібно поводитися особливо обережно і завжди дотримуватися правил безпеки.

     

    Тому, відчувши запах газу у квартирі:

    • негайно виключи конфорки й перекрий газ;
    • якщо вони виключені, перевір, чи перекритий газовий кран;
    • відкрий кватирку або вікно, щоб провітрити приміщення;
    • не запалюй вогонь, не включай і не виключай електричне освітлення і електроприлади, не користуйся електродзвоником;
    • ніколи не намагайся виявити витік газу, підносячи до можливого місця витоку запалений сірник або запальничку. Якщо тобі здається, що газова труба «труїть», намаж її мильною піною - у місці витоку з'являться міхури;
    • якщо запах газу підсилюється, виклич по телефоні аварійну службу газового господарства і покинь квартиру.

    Це надзвичайні правила. Але й повсякденні не можна забувати.

    Розігріваючи або готовлячи собі їжу на газовій плиті:

    • не залишай включену конфорку без догляду;
    • стеж, щоб закипаюча рідина - вода, молоко, суп - не залили газ. Якщо це все-таки трапилося, спочатку перекрій газ, а потім уже витирай плиту;
    • ніколи не використовуй газову плиту для опалення приміщення ;
    • не навантажуй газові труби, не вішай на них ганчірки, не стукай по них;
    • не читай і не роби уроки в приміщенні, де перебуває газова плита, тобто, на кухні;

    http://www.spas-extreme.ru/graph/pix.gif

    Ніхто з дітей не влаштовує пожежу спеціально. Вона завжди буває наслідком необережного поводження з вогнем - із сірниками, свічками й запальничками, газовою плитою - або ж з електроприладами. Наприклад, м'які меблі можуть зайнятися, якщо впритул до них стоїть обігрівач зі спіраллю, захищеною тільки решіткою. Зайнятися може тканина від залишеній на ній праски.

     

    Якщо ти мимоволі влаштував у будинку пожежу, а дорослих немає, то, як правило, невелике полум'я можна погасити самостійно. Кухонну фіранку, що зайнялася від полум'я плити, можна швидко зірвати і затоптати, попередньо виключивши газ. Крісло, що зайнялося від електронагрівника, можна залити водою або збити полум'я мокрим рушником. От тільки палаючі електроприлади заливати водою не можна - їх закидають землею із квіткових горщиків, піском з котячих туалетів.

    Якщо почалася пожежа - відразу викликай пожежних по телефону "101", виходячи з квартири, прикрий за собою вхідні двері, щоб не допустити поширення диму. Повідом сусідам про те, що почалася пожежа.

    Буває, що сидиш ти будинку, спокійно займаєшся своїми справами і раптом починаєш почувати запах диму. Перевіряєш всі кімнати - нічого не горить. А запах диму як і раніше залишається. Що б це значило?

    Насамперед виглянь у вікно. Може бути, просто горить сміття на вулиці.

     

    Однак цілком можливо, що пожежа трапилася в когось із сусідів. Вийди на сходову клітку і оглядися. Переконавшись, що в сусідів щось горить, терміново виклич пожежних, повідом точну адресу, своє прізвище, найбільш зручний маршрут для під'їзду до будинку. Якщо пожежа трапилася поверхом вище або на твоїй сходовій клітці, розумніше всього буде покинути квартиру. Якщо ж вогнище загоряння перебуває поверхом (або декількома) нижче, і на сходах сильне задимлення, не спускайся вниз по сходам і не намагайся скористатися ліфтом: при пожежі ліфт відключається. Повернися у свою квартиру і постарайся запобігти попаданню в кімнату диму. Для цього розірвані на смужки мокрі ганчірки заправ у щілині між дверима й косяком. Потім закрій всі наявні у квартирі витяжні вентиляційні отвори складеною ковдрою або подушками. Закрій всі кватирки. Дим завжди піднімається догори. Тому сядь на підлогу і дихай через мокрий рушник. Не панікуй і спокійно чекай приїзду пожежних.

     

    Пожежа в ліфті найчастіше трапляється через недбалість, що сміло можна назвати злочинної: непогашені сірники й недокурки сигарет, кинуті на підлогу або в шахту ліфта. Інша причина - коротке замикання електропроводки. Втім, якщо пожежа почалася, у тебе не залишиться часу міркувати про її причини, потрібно буде діяти швидко й грамотно. Тому що пожежа в ліфті - це дуже страшно, особливо якщо ти саме в цей час перебуваєш у кабіні. Адже поки ліфт не зупиниться, і двері не відкриються, дітися з кабіни нікуди. Зовсім нікуди! Але зате в кожному ліфті є кнопка виклику диспетчера, і перше, що потрібно зробити, - це нажати її й попросити про допомогу.

     

    Запам'ятай: при перших же ознаках пожежі, навіть із появою легкого димку в кабіні або шахті ліфта негайно сповісти про це диспетчерові.

     

    Якщо ліфт рухається, не зупиняй його сам, а дочекайся зупинки. Вийшовши з кабіни, поклади між дверей перший предмет, що попався під руку, щоб ніхто не зміг викликати ліфт знову і виявитися в пастці. Підійде книжка, парасолька, сумка - що завгодно, аби тільки двері не зачинився повністю.

     

    Якщо в тебе є хоча б найменша підозра, що в кабіні або в шахті ліфта починається пожежа, у жодному разі не входь у кабіну, тому що вона може мимоволі почати рухатися. Кабіна перебуває під напругою, тому небезпечно гасити вогонь водою - використай щільну суху тканину, вуглекислотний або порошковий вогнегасник, сухий пісок.

     

    Якщо через коротке замикання проводів ліфт зупинився між поверхами, а пожежа почалася в шахті і згасити його неможливо - голосно кричи, стукай по стінах кабіни, клич рятуйте! Спробуй парасолькою, ключами або іншим предметом розсунути автоматичні двері ліфта і вибратися назовні, покликавши рятуйте!. У ліфтах з неавтоматичними дверима можна (відкривши внутрішні двері) натиснути на важіль із роликом у зовнішніх дверях поверху і відкрити їх зсередини. Будь дуже обережний при виході з ліфта: не впади в шахту.

    Якщо вийти з ліфта не вдається, то до прибуття допомоги закрий ніс і рот носовою хусткою або рукавом одягу, змоченими водою,  молоком або іншою рідиною.

     

    Пожежа - найпоширеніше нещастя. Підраховано, що в нашій країні в середньому одна пожежа відбувається раз у дві хвилини. І щогодини у вогні гинуть два або три чоловіки, а ще один або двоє одержують травми.

    Більшість пожеж відбуваються у квартирах. Причина багатьох з них — дитячі пустощі з вогнем. Звідси головне правило, яке потрібно дотримуватися завжди й скрізь: ніколи не грайся з вогнем, не дозволяй гратися з ним іншим хлопцям. Якщо ж пожежа все-таки трапилася, то залишитися непошкодженим тобі допоможуть

    ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ:

     

    Відчувши у квартирі запах диму, якнайшвидше знайди його джерело. Щільно закрий всі двері, вікна і кватирки. Якщо запах диму більше не відчувається, можливо, він пойшов у будинок через вікно або двері. Подивися,чи немає диму на сходовій клітці. Про всякий випадок перевірь всю квартиру, включаючи балкон - краще перестрахуватися, чим прогледіти початок пожежі.

    Якщо у твоїй квартирі щось зайнялося, а ти не знаєш, як це швидко загасити, — не ризикуй життям, терміново покинь квартиру і виклич пожежних по телефоні «101». Перекрийте газ і допоможіть вийти з небезпечної зони маленьким дітям і старим. Пам‘ятай, що дим небезпечніше вогню. Від густого диму неможливо захиститися, навіть дихаючи через вологу ганчірку. А продуктами горіння деяких матеріалів можна отруїтися.

     

    Подзвони в пожежну охорону. Найкраще зробити це від сусідів або по мобільному телефону.

     

    Повідом черговому диспетчерові:

    свою точну адресу

    де відбувається пожежа (квартира, двір, гараж, балкон)

    що горить (меблі, електроприлад)

    швидко й точно відповідай на всі зпитання диспетчера, можливо, буде потрібно уточнити, на якому поверсі ти живеш, чи замикається двері в під'їзді на кодовий замок, скільки всього поверхів у будинку, як швидше до нього під'їхати й т.д.

     

    Залишаючи квартиру у випадку пожежі:

    щільно закрий за собою всі двері;

    не затримуйся у квартирі, збираючи речі;

    по можливості виключи всі електроприлади і світло, відключи електрику на щитку, розташованому на сходовій площадці;

    попередь сусідів;

    спускайся по сходам, не користуйся ліфтом;

    чекай приїзду пожежних біля будинку.

     

    Коли пожежні приїдуть, повідом їм:

    як тебе кличуть - дорослі повинні знати, що ти встиг покинути палаюче приміщення;

    про сусідів, які можуть залишитися в інших квартирах.

     

    Невелике вогнище пожежі, що виникло на твоїх очах, часто можна загасити самостійно. І не тільки можна, але й потрібно, поки з маленького вогнища воно не перетворилося у велике. Добре, коли в будинку є вогнегасник і ти вмієш ним користуватися. Користуватися вогнегасником потрібно тільки в перші хвилини пожежі, коли осередок загоряння невеликий. На жаль, у більшості квартир вогнегасників немає. Тому потрібно точно знати, що й чим можна або не можна згасити.

     

    Палаюче сміття у відрі для сміття найпростіше залити водою. Загоревшуюся кухонну прихватку, фіранку або рушник можна кинути в раковину й теж залити водою. Спалахнуло масло на сковорідці — швидко закрій сковорідку кришкою. Водою палаюче масло заливати не можна, тому що гарячі масляні бризи полетять в усі сторони й обпалять тобі руки й особа.

     

    При появі запаху палаючої ізоляції негайно виключи світло і всі електроприлади, знеструм квартиру і сповісти про це дорослим. Палаючі електричні прилади спочатку відключи від мережі і пам‘ятай, що заливати водою їх не можна. Найкраще закидати їхнім піском, пральним порошком, землею з горщиків із квітами, у крайньому випадку, накрити щільною тканиною (не синтетичної, котра від сильного нагрівання може почати плавитися або горіти), щоб перекрити доступ повітрю.

    Може трапитися так, що пожежа почнеться на балконі — наприклад, від випадково залетівшого туди непогашеного недокурка — і ти вчасно це помітив, треба спробувати загасити вогонь водою або будь-якими іншими підручними засобами, оскільки вогонь у таких випадках швидко перекидається на квартири верхніх поверхів. Якщо ж ти бачиш, що не можеш самостійно впоратися з вогнем, то закрій балконні двері, покинь квартиру і обов'язково виклич пожежних по телефоні «101».

     

    Літо - пора пікніків. А будь-який пікнік, як правило, не обходиться без багаття. На "живому" вогні так здорово присмажити хліб, а у вугіллях спекти картоплю. А ще якщо в "програмі" шашлик, то без багаття - ніяк!

     

    Одне лихо - далеко не всі знають, як правильно розпалювати багаття. А як?

    Якщо ти із друзями багато років виїжджаєш на те саме місце, то користуйся старими кострищами. Своїми, чужими - не важливо. А важливо, щоб багаття горіло на галявині, подалі від дерев і кущів. Інакше від полум'я можуть спалахнути гілки, а там і до лісової пожежі недалеко.

     

    Якщо старого кострища немає, вибери рівне місце посередині галявини, подалі від дерев і кущів. Гострим ножем подрежь дерен до землі по колу майбутньої межі багаття. Разріжь внутрішню частину, що утворилася, дерну на вісім рівних частин. Акуратно подріжь кожну частину, переверни й уклади по периметру кострища.

     

    Склади сухі дрова і дрібні гілочки, для розпалу можна взяти шматок газети або береста. До речі, багаття зручніше за все розпалювати звичайними сірниками, а не запальничкою.

     

    Не клади відразу занадто багато дров - велике полум'я не гріє, а обпалює, і стежити за ним складніше. Поки багаття горить, дивися, щоб дрібні вугіллячка не розліталися.

     

    Перед тим, як уйти обов'язково залий вугілля водою, навіть якщо тобі здається, що вони повністю потухли. Дерен уклади на місце.

     

    І не забудь забрати із собою сміття - порожні пластикові пакети й пляшки, консервні банки, серветки. Поклади сміття в пластиковий пакет і викінь в перший же сміттєвий контейнер, що ти побачиш по дорозі додому.

     

    Панорама ліцея
     
    ЗАЛ №23 group · 1137 учасника
    ПРИЄДНУЙСЯ!
    Блог газети
    «ВЕЛИКА ПЕРЕРВА»
    Ви можете розмістити статтю в блозі, відіслав нам її
    Блог бібліотеки школи
    Лiтература для читання на канікулах
    ШМО природничо-
    математичного циклу
    Яскраві сторінки фізико-математичної декади
    ШМО
    учителів філології
    "Словесність"
    ШМО суспільно-
    естетичних дисциплін
    ШМО
    англійської мови
    Яскраві сторінки англійської
    ШМО
    початкової школи
    Яскраві сторінки початкової школи
    Гурток
    «Чарівний чобіток»
    Народний танець завжди має яскраво виражену тему
    Міністерство
    освіти і науки України
    Дізнайтеся все про вступну компанію 2022
    Національний університет
    «Запорізька політехніка»